نرم افزار حسابداری مزایا و فواید – قسمت اول

پيشرفت تكنولوژي باعث شده است که خیلی از زوش های انجام امور تغییر کند. مثلا در قسمت حمل و نقل دیگر کسی با پای پیاده به مسافرت نمی رود . حتی از اسب و گاری هم استفاده نمی کنند. بلکه از خودرو و قطار و هواپیما استفاده می کنند.
روش انجام امور حسابداری نیز تغییر کرده است. اکنون کسی با چرتکه و دست حساب و کتاب نمی کند و همه از کامپیوتر و فناوری اطلاعات برای انجام حسابداري استفاده می کنند. یک نرم افزار حسابداری یا برنامه حسابداری بر روی یک کامپیوتر نصب کرده و تمام امور حسابداری را با آن نرم افزار حسابداری یا برنامه حسابداری انجام می دهند.
در این مقاله و مقاله های دیگر قصد داریم درباره مزیت های استفاده از نرم افزار حسابداري یا برنامه حسابداری نسبت به روش حسابداری دستي صحبت کنیم. برای اینکه مقایسه خوب و مستدلی بین این دو روش حسابداری داشته باشیم ابتدا باید ببینیم که حسابداری و امور حسابداری چیست و سپس ببینیم که نرم افزار حسابداری یا برنامه حسابداری برای انجام این امور ، چه کارهایی را برای ما انجام می دهند و بعد نتیجه گیری کنیم که استفاده از نرم افزار حسابداری و یا برنامه حسابداری چه مزایایی دارد.
نرم افزارهای حسابداري و یا برنامه های حسابداری زيادي در بازار ایران وجود دارد كه هر كدام از اين برنامه های حسابداری قابليت هاي خاص خود را به همراه دارند. در نتيجه يكي از نكات مهم در انتخاب يك نرم افزار حسابداري، متناسب بودن نسخه برنامه حسابداري با كسب وكار ما مي باشد. این نیز یکی از مواردی است که در این مقالات درباره آن بحث خواهیم کرد.
در این مقالات درباره بهترین نرم افزار حسابداری هم بحث خواهیم کرد. درباره اینکه بهترین نرم افزار حسابداری برای کسب و کار ما کدام نرم افزار حسابداری است.
برنامه حسابداری معمولا یک برنامه کامپیوتری است که در حال حاضر با تکنولوژیهای جدید برنامه نویسی نوشته شده است و دارای چندین فرم اطلاعاتی است که هر کدام از این فرمها برای نمایش و یا جمع آوری اطلاعات از کاربر هستند.
اولین مزیت استفاده از برنامه حسابداری و یا همان نرم افزار حسابداری بالا بردن سرعت در انجام امور حسابداری است. گرچه بعدا در این مورد به صورت مفصل صحبت خواهیم کرد ولی یک مثال ساده از آن بحث صورت حساب مشتری است. در روش دستی که برنامه حسابداری در کار نبود ، برای حساب و کتاب یک مشتری باید دفاتر کاغذی را مرور می کردیم و حساب یک مشتری را از آن دفتر بیرون می کشیدیم و به وی ارائه می دادیم.
امان از روزی که با یک مشتری به اختلاف می خوردیم. آنگاه باید تمام کاغذها را اعم از فاکتور فروشها و دریافت و پرداخت ها را بررسی می کردیم تا اختلاف با آن مشتری مشخص شود.
اما امروزه در نرم افزار حسابداری و یا برنامه حسابداری بل زدن یک دکمه ، تمام حساب و کتاب مشتری مشخص شده و در یک گزارش می توان همه آنها را پرینت گرفت.
حالا اگر برنامه حسابداری که ما انتخاب می کنیم و از بازار خریداری می کنیم ، برای کسب و کار ما مناسب نباشد ، آنگاه به جای اینکه آن نرم افزار حسابداری و یا برنامه حسابداری ، سرعت گزارش گیری ما را بالا ببرد ، خودش برای ما دردسر ساز است.
فرض کنیم برنامه حسابداری یا نرم افزار حسابداری نامناسبی را تهیه کرده ایم و از شرکتی هم خریداری کرده ایم که پشتیبانی مناسبی ندارد و با یک مشتری به اختلاف بخوریم. آنگاه نرم افزار حسابداری یا برنامه حسابداری یک صورتحساب به ما می دهد و مشتری چیز دیگری و ما نمی توانیم به هیچ صورتی به مشتری ثابت کنیم که حرف ما درست است.
یکی دیگر از نرم افزار هایی که پیشرفت تکنولوژی آنرا برای ما به ارمغان آورده است و استفاده از آن بسیار بسیار برای کسب و کارها مناسب است نرم افزار اتوماسیون اداری می باشد.
اتوماسیون اداری باعث حذف کاغذ بازی و بروکراسی های اضافه اداری می شود. اتوماسیون اداری برای ثبت و نگهداری اطلاعات نامه ها و گردش آن نامه ها به صورت الکترونیکی می باشد.
برای دیدن امکانات سیستم اتوماسیون اداری ارگس و آشنایی بیشتر با این نرم افزار اتوماسیون اداری به سایت شرکت داده پردازان ارگس مراجعه نمایید.
اتوماسیون اداری ارگس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *